Aydın:″ Recep İçme Suyu 2019 Yatırım Programına Alındı″

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,170 mahalle, belde, köy ve mezranın ihtiyacını karşılayacak olan recep içme suyu 2019 yatırım programına alındığını duyurdu.

Aydın:″ Recep İçme Suyu 2019 Yatırım Programına Alındı″
Aydın:″ Recep İçme Suyu 2019 Yatırım Programına Alındı″
Advert

Adıyaman ve ilçelerin içme suyu karşılayacak ve sulama manasında tek karış toprak kalmayana kadar çalışmaları sürdürdüğünü söyleyen AK Parti  Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın,"Adıyamanımız ve ilçelerimizde içme suyu ve sulama manasında tek karış toprak kalmayana kadar çalışmalarımız önceden de olduğu gibi her daim durmaksızın devam edecektir. Bu manada üzerinde yoğun gayret sarf ettiğimiz Recep İçme Suyu projesinin 2019 yılı yatırım programına alınmasından mutluluk duymaktayız.2019 yılı yatırım programına alınan Recep içme suyu projesi ile Samsat, Kâhta, Sincik, Çelikhan ilçelerimize bağlı toplam 170 mahalle, belde, köy ve mezra gibi yerleşim birimlerimizin içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyacı karşılanacaktır." dedi.

-"RECEP İÇME SUYU 2019 YILI YATIRIM PROGRAMINA DAHİL EDİLDİ"

"Yılda 4,26 hm³ içme suyu verilecek olup, kaynak su Çelikhan ilçemiz Recep köyündeki Değirmen 1 ve Değirmen 2 kaynaklarından temin edilecektir." diyen Aydın şöyle devam etti: 
"Recep içme suyu projesi 136 milyon TL. keşif bedel ile 2019 yılı yatırım programına dahil edilmiş bulunmaktadır.  Ana isale hattı proje çalışmaları tamamlanma aşamasında olup, proje kapsamında 1 adet kaptaj yapısı, 80 km uzunluğunda çelik boru ana isale hattı bulunmaktadır. Ana isale hattından mevcut ve Adıyaman İl Özel İdaresi tarafından yapılacak yeni hatlara bağlantılar yapılarak içme suyu kapsamdaki yerleşim birimlerine iletilecektir. Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılması noktasında bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli, milletvekilli arkadaşlarımız ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim."

 

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X