hediye patlayan kutu

Milletvekili Aydın'dan Adıyaman'a Kavşak Müjdesi

AK Parti Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, 35 Milyon lira maliyetindeki Adıyaman Üniversitesi Farklı Seviyeli Kavşağı Yapım İşi İhalesi müjdesini verdi.

Milletvekili Aydın'dan Adıyaman'a Kavşak Müjdesi
Milletvekili Aydın'dan Adıyaman'a Kavşak Müjdesi
Advert

AK Parti Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Her zaman ve her alanda olduğu gibi Adıyaman için çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini kaydetti.

Aydın, gelişen ve büyüyen Adıyaman’da trafik ve ulaşım alanında yeni ihtiyaçlar günden güne oluştuğunu belirterek, şunları ifade etti:
"Bu manada, ihale süreci devam eden “Adıyaman Üniversitesi Farklı Seviyeli Kavşağı”, Malatya- Adıyaman devlet yolu üzerinde Altunşehir yerleşimi ile Adıyaman Üniversitesi ve yurtlarının bağlantısının olduğu noktada planlanmaktadır. Anayoldaki trafik alta alınarak, transit geçiş sağlanacak olup, araç ve yaya trafiği için daha rahat ve konforlu bir ulaşım sağlanacaktır. Bu proje aynı zamanda, mevcut yol standartı, konforu ve güvenliğinin artırılması açısından da büyük önem arz etmektedir. Böylelikle, Adıyaman Üniversitesi Farklı Seviyeli Kavşağı yapım işi ihalesi 26 Mart Salı günü yapılacaktır. Projenin maliyeti 35 milyon lira tutarında olacaktır. İhalenin sonuçlanması akabinde hız kesmeden hemen yapım çalışmalarına başlanacaktır. Adıyaman araç ve yaya trafiğinin rahatlatılması anlamında önemli bir projenin daha hayata geçirilmesi noktasında emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Rahat, güvenli ve akıcı bir Adıyaman trafiği sağlayacak olan projenin şimdiden Adıyamanımıza ve hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim."

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X