Adıyaman Üniversitesinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Projesi

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” parolasıyla yola çıkan Adıyaman Üniversitesi, eğitim-öğretimin yanı sıra trafik güvenliği konusunda da devrim niteliğinde çalışmalara imza atmayı başardı.

Adıyaman Üniversitesinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Projesi
Adıyaman Üniversitesinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Projesi
Advert

Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi içerisinde yapımı tamamlanan yaya geçitleri, uyarı ve yer yön levhaları, refüj, kavşak ve ışıklandırmalar yayalar ve araçlar için büyük önem arz ederken, Karayolları Trafik Kanunu ile hayata geçirilen yayaların geçişlerde araçların hız ve uzaklığını göz önünde bulundurma yükümlülüğünün kaldırılması kuralına da riayet edilmeye başlandı.

Özellikle çalışanlarımız, öğrencilerimiz ve ziyaretçilerimizin can güvenliğini sağlamak amacıyla merkez külliye içerisinde hız sınırı 30 olarak belirlenirken kurallara uymayan sürücülere uyarı yapılarak cezai işlem uygulandı.

-"ÇALIŞMALAR TAKDİR TOPLUYOR"

Trafik güvenliği anlamında takdir toplayan çalışmalara imza atan Adıyaman Üniversitesi, son olarak Merkez Külliyeki rektörlük ile eğitim fakültesi arasındaki eski yol için genişletme, kaldırım ve  aydınlatma çalışmaları ile üniversitedeki tüm kavşak ve trafik işareti levhalandırma çalışmaları tamamlandı.

Üniversite içindeki trafiği rahatlatmak ve üniversiteye daha güzel bir görüntü kazandırmak için gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında 350 metre uzunluğundaki yol genişletilip asfaltlandıktan sonra yola aydınlatma lambaları takıldı.

Bununla birlikte tüm kavşaklarda kavşak düzenlemesi yapılarak trafik güvenliği sağlanırken, kaldırımlar boyanarak akşam saatlerinde de fark edilebilmeleri için kaldırımlara ışıklı kedi gözleri yerleştirildi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü şöyle konuştu: "Üniversitemiz her geçen gün büyüyor, çalışan personellerimiz ve öğrenci sayımız da artıyor. Öğrencilerimizin ve personelimizin üniversite içindeki trafik güvenliğini sağlamak için çeşitli düzenlemeler yaptık. Yaya geçitlerimizle, uyarı levhalarımızla, ışıklandırmalarla, kavşak düzenlemeleriyle hamd olsun üniversite içerisinde eksik bir bölgemiz kalmadı. İçişleri Bakanlığımızın başlattığı "Öncelik hayatın, öncelik yayanın" projesine destek amacıyla hem öğrencilerimiz hem de üniversite içindeki sürücüleri uyarmaya, bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu kapsamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." 

 

Kaynak : PHA

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X